Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vychajda 1.9.2007

12. 9. 2007

První zářijovou sobotu jsme se s Michalem, Verčou, jejím Michalem, Molinkou, Enoušem, Miou a Nelou vydali na průzkum okolí Ústí. Vyrazili jsme po třetí hodině odpoledne, opustili vesnici a šup do lesa. Nějak jsme našli cestičku, tak jsme se po ní vydali. Molinku hned na začátku asi štípla vosa do tlamky, takže kousek cesty nám "umírala" a vůbec se tvářila, že je ten les hnusnej a fuj kopřivy a fuj bláto já ci domůůůůůů...No nakonec naštěstí na vosu zapomněla a začala lítat s psiskama. Verča rozhodla, že se bude houbařit a do pěti sekund našla prvního hříbka. My ostatní jsme nezůstali pozadu a až se plný ho.no pytlík pařil v batohu, mohli jsme pokračovat dále.

Holky po chvíli objevily rybník, tak šup tam! Jenže ten byl dokola osazen rybáři a jejich stany, takže z koupání nic nebylo. Ena se aspoň stihla vyválet v tlející rybě, Nela ve zdechlé myši, aby jako nebyla nuda.

Došli jsme do vesnice Horní Těšice, kde jsme hledali hospodu. Bohužel tu žádnou nemají, ale měli zrovna dětský den, kde taky čepovali pívo a kofolu :-)

Nechtěli jsme jít zpátky stejnou cestou, zkusili jsme teda protější les. Šli jsme docela dlouho, než jsem našla cestu (beze mě by tam všichni zhynuli, tak!). Objevili jsme kukuřičné pole, kukuřice ale už jedlá nebyla, tak jsme aspoň 2 klasy vzali Marii. Potom si ti hraví vylezli na rozhlednu (pro neznalé přeložím: posed) a začalo zapadat sluníčko. Tak hledat cestu do Ústí, naštěstí jsme jako zázrakem vylezli na poli, odkud jsme vyšli. Nela se ještě zchladila v kalužině a šli jsme. U Verči jsme se podívali na Božského Bruce a jeli domů.

 

Náhledy fotografií ze složky Vychajda 1.9.2007