Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak vzniklo naše jako sdružení

29. 1. 2008

Úvodní slovo předsedkyně sdružení o jeho (i jejím) vzniku...

Neděle… 21. ledna… nic zvláštního… telefon… Dáša, prý jestli nepůjdeme venčit… Jdeme… Nejsme sami? Kolik? Šest? A šest čtyřnohých… Padá rozhodnutí, jede se na Bělov. Tam čtyřnožci dostali zvláštní druh infekční virózy – hluchózu. Museli řešit „záležitosti“, které byly všude kolem… měly bílé zadky a  byly přesvědčené, že jim patří celý les. Ale to se pletou!

Jako první se jim to rozhodla vysvětlit Ený, ale po kilometru se ke své smůle rozhodla vrátit pro parťáky… smůle proto, že skončila v zajetí… to však netrvalo dlouho a po vypuštění opět nos na zem, nohy na ramena a tradáá! Ještěže Fa využívala blahodárných koupelí v místním potoku a bílé zadky měla u zadku. A co ostatní čtyřnozí? Udržovali dostatečnou vzdálenost, aby případné záležitosti mohli zahnat, hlavně se přitom nenechat lapnout dvounožcem!

A dvounožci? Ti nejen že měli oči na stopkách, hlaholili něco o té viróze, o erupcích na slunci, o venčení na náměstí, o…. tom, že to listí dop…le klouže, a že ten sráz je teda ku…va prudkej… a že už chybí jen myslivec (rum a zelená)…  až pročíslo vzduch slovo adrenalin!

Přes všechny ty sprosté slova jsme se po dvou hodinách doplahočili k autům a probírali zážitky zleva doprava… zopakujeme to? No jasně! Co takhle založit adrenalinové sdružení? No jasně! A za vše může Falová… No jasně! Tak ji uděláme předsedkyní… No jasně! Jen sypte, přátelé, popel na mou hlavu… příště spoustu česneku kolem krku a devítku za pás, aby ty mršky bílozadkový věděly, že pokud se přiblíží, hrozí jim více, než jen stovka za pět vteřin se psy v zádech… a naštěstí ty naše zlatina s nima rekord netrhly!

Onen osudný Bělov:

 Obrazek

A tak se stalo, že bylo založeno sdružení jen tak, aby bylo proč pít, venčit a to stačí a já jsem chtě nechtě získala funkci předsedkyně… samozřejmě, že jsem byla proti, leč byla jsem umlčena pádnými argumenty, už si nepamatuju, jakými… v podstatě jsem nato, že jsem předsedkyně, přišla až ze zápisu z druhé schůze… ale o tom zase jinde… Tak dalším skvělým, super, adrenalinovým a v podstatě nám nejbližším procházkám zdar! (zmar)

Originální článek napsala předsedkyně Sdružení Renka Fáfová

(viz obrázek dole, věřte něvěřte, TOHLE  JE ONA)

Obrazek