Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fryštácký dogtrekking 2007

2. 1. 2008

Protože je Fryšták kousek od Zlína a Enča zrovna hárala, rozhodli jsme se spát doma. Budem mít pro sebe sprchu a Ena nestihne zblbnout půl tábora (a postel je lepší než stan, co si budem povídat). Poté, co jsme se zaprezentovali, dali si klobásu a pokecali s kamarády, jeli jsme se pořádně prospat.

Ráno, když jsme dojeli na start, zjistili jsme, že jsme ve Zlíne zapomnněli amortizér. Tak honem zase zpátky. Naštěstí jsme slavnostní start na náměstí stihli a mohli jsme vyrazit. Kvůli Enči až poslední.

Trasa vedla kolem fryštáckých nádrží až do centra Zlína, kde jsme jako doma. Tam jsme dohnali Janu s Romanem a Merry a přidali se k nim. Aspoň jsem nebyla sama, kdo táhl psa do kopce za sebou :-) Dali jsme si na Pinduli parádní lehký oběd hodný sportovců- knedlo vepřo zelo, chvilku poseděli a vyrazili dál. Merrynce se moc nechtělo, tak jsme ji přemlouvali pomocí sýra a dala si říct. Odpoledne ubíhalo v pohodě, zklamaly nás jen hospody po cestě, kde nevařili a nevařili.

Šlo se mi docela dobře, proto jsme chtěla jít non-stop. Přemluvil mě ale začínající déšť a Janin stan, takže se nás 4 a 3 psi nacpalo do stanu pro dva velkého 2krát dva metry. Ale spalo se výborně, rozhodně jsme se nemuseli bát, že nám bude zima a sranda byla veliká. Druhý den jsme se vymotali ze stanu a vyrazili směr Vizovice. Posnídali jsme přesnídávky a psiska dostali pribiňáčky. Ve Vizovicích začala Merry kulhat, tak si Jana s Romanem chytli autobus a jeli domů do Zlína. My jsme se posilnili v cukrárně a vyrazili. Cesta přes Vizovice byla odporná, hnusné město, Fuj. Nad Fryštákem nás Broňova trasa provedla různými zákrutami, až jsme si mysleli, že nikdy nedojdeme. Najednou jsme uslišeli křik detí a světla- Vítová! Paráda.

V cíli jsme dostali na posilněnou chlebíčky od Julči a Marka, pokecali s nimi, Mirkem od Ambry a Wami a vydali se na cestu do Zlína.

Chtěla bych poděkovat Broňovi za skvěle vymyšlenou trasu, takhle obejít celý Zlín dokola je perfektní nápad.

Výsledný čas: 36:45, 20.místo v DTW1

Michal s Ený: 36:44, 18.místo v DTM1