Jdi na obsah Jdi na menu
 


Molinka s Enynkou si první letošní coursing užily naplno

18. 2. 2008

V sobotu ráno jsme vyrazili už o půl osmé s dobrou náladou, protože nás čekal úžasný coursingový den. Těšili jsme se na to, jak si hafani zaběhají, ale taky na skvělou atmosféru a hromadu kamarádů a milých lidiček. Taky Enynka měla svůj velký den, protože jí chyběl jeden párový běh pro splnění licence. Ale popořádku.

Ze Zlína jsme jeli ještě do vzdálené Kelče pro Verču s Michalem a prckem výmaráčka Erin, které jsme svým nadšením strhli a nalákali na trénink. Do Přerova jsme i přes ledové cesty sem tam zapadané sněhem dorazili včas a stihli se zaprezentovat. A už nezbývalo než čekat, až nás Barča zavolá na dráhu. První běžela licenci Ený, zároveň se dvěma dalšíma kámošema. Enynka je rozený lovec, což nám dokazuje (bohužel) dnes a denně, takže za střapcem vyrazila s temperamentem jí vlastním a střapeček v killu bez slitování zakousla. Licence splněny! Molinka si zaběhla s křížencem Čertem a kříženkou, kterou ještě neznáme. Všichni běželi úžasně, jsou to zkušení lovci :-)

Mezitím si Verča a Michal užívali s Erin na "mimi" dráze. Erin jako tříměsíční štěndo viděla střapeček poprvé, takže z něj byla trošku vykulená. Dokonce když se rozběhla, zastavila se až o kolo, které navíjelo střapec. Holt výmar :-) Ke konci už byla hodně unavená, přece jenom taková akce pro ni byla premiérou, tak se Verča rozhodla, že už ji nebude trápit párovými běhy a nechá ji v autě vyspat.

Holky zatím běžely druhý, ale naprosto úžasný běh. Běžely spolu, a protože jsou dokonale sehrané, běh si pořádně užily. Střapeček zkušeně chytily už po několika metrech a mohly si tak zakousnout potvoru kořist dvakrát :-) Po druhém startu Enynka Molči utekla, je přece jen o sedm roků mladší, tak je rozdíl poznat. Molinka se ale nenechá zahanbit, do běhu dává celé své srdíčko, běží úplně naplno (to Enynka samo taky) a kill si pořádně užívá.

Až na protivný vítr nám bylo v Radslavicích báječně. Jako vždycky musíme pochválit organizátory za bezchybnou organizaci! Vaše akce jsou skvělé a proto vás máme rádi! Děkujeme!