Jdi na obsah Jdi na menu
 


Coursing v Radslavicích s Českým psem 14.3.2009

18. 3. 2009

V sobotu ráno jsme se rozloučili s Molinkou, která zůstala doma a pomáhala mamce vařit oběd :-) a u babi jsme naložili Barču, aby se taky podívala do světa.
Počasí nás stále strašilo, ale nakonec vykouklo i sluníčko.
Po prezentaci jsme šli zkontrolovat boudu budku s občerstvením, poté už volali na dráhu Ený. Běžela dle tradice s parťákem Ronimírem, oba opět nezapřeli, že jsou už vyběhaní profíci a střapeček v killu úspěšně zakousli. Na Enynce bylo vidět, že ztratila přes zimu loňskou kondičku a že táhle nějaké kilečko navíc, ale nedala se zahanbit a metla naplno, jako vždycky.

Obrazek


Barča měla běžet sama, dostali jsme nejdříve střapeček, aby si ho mohla očuchat a pohrát si s ním. Jenže Barča, přestože má kolem dvou let, si skoro nehraje. Pravděpodobně si s člověkem nikdy nehrála, naučila se jen běhat za gumovým kolečkem. O střapeček nejevila žádný zájem, o přivázané kolečko na něm taky ne. Dvakrát do něj zobla a šla si čuchat....

Obrazek


Pak jí ještě Jana půjčila kůži alá malamutí ocas :-). která byla bohužel stejně velká jako Bára, to v ní příliš důvěry nevyvolalo. Takže jsem přistoupila k plánu C, tedy k párku, který jsem přivázala ke střapci. Konečně projevila zájem! Sice střapeček ignorovala, ale za párečkem si svých 20 metrů doběhla a párek slupla málem i s igelitem. Tady skončila její právě načatá kariéra coursingvého lovce :-)

Ený tedy získala jeden běh navíc, který byl určen Báře. Běžela s černobílou kříženkou, radši dostala náhubek - nafixovaná na střapeček je sice perfektně, ale jistota je jistota. Vystartovala krásně, dokonce se jí podařilo střapec doběhnout, ovšem přes náhubek jej nechytla. I když si nejpíš myslela, že jo, neboť zůstala na dráze stát a nejpíš hledala v tlamce, kde ten střapeček je a nevšimla si, že už jí dávno utekl... Pak si ho všimla, skoro jej dohnala a na střídačku s kříženkou si zakillovaly.

My s Barčou už jsme jen koukaly a opalovaly se :-)


Děkujeme Českému psovi za báječně strávený den, za ochotu přizpůsobit se každému pejskovi, jak potřebuje a za dobrou náladu! Bylo to moc fajn!

Naše fotky, fotky od Gwen, Českého psa, Alči Roníkové, Pep.e, AmNio.