Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sluníčkový výlet na Helfštýn

4. 2. 2008

Když nám přišel informační mailík o výletě na Helfštýn, rozhodně jsme neváhali! Minulý byl výborný, tak jedeme zase! Všichni jsme se v pořádku sešli v Lipníku na náměstí a po nezbytném spočítání jsme mohli vyrazit. Pejsků bylo 13 různých plemen i neplemen, dokonce se účastnila i štěňátka. Cesta přes Chlípník (rozuměj Lipník) utekla rychle a už jsme mohli čtyřnožce pustit z vodítka. Vybrali jsme si stezku kolem Bečvy, kde jsme předpokládali menší výskyt turistů. Náš předpoklad byl správný, nic tedy nebránilo psímu řádění.
Na Louce před Týnem jsme se všichni hromadně vyfotili, pejsci zapózovali Barči pro umělecký portrét a mohli jsme pokračovat. Čekala nás cesta nahoru na hrad. Někteří se rozhodli, že jsou více sportovci než jiní a vzali to zkratkou po skále. Než
jsme se dopravili nahoru, už na nás čekali. Ovšem se smutnou zprávou- hrad je zavřený (co bychom taky chtěli v lednu, že...).
Vyfotili jsme se tedy alespoň před hradem, aby nám rodina věřila :-) a mohli jít zpátky. Jenže to by asi nebyla naše předsedkyně, kdyby jsme s ní nezažili pořádnou akci (a srandu). Rozhodla se totiž pro zkratku dolů po cestičce, kterou jsme záhy ztratili. A Barča zavelela:  "Na co se stím štvát, jdeme přímo dolů!" Psi nadšení, konečně se páníci trošku akčněji pohnuli, my už né tak jistě, ale vesele ano. Prudký kopec- kopec srandy!
Převýšení bylo úspěšně překonáno a hurá dolů do Lipníka. Ještě jsme se chvíli zastavili na oblíbené fotografické louce a šup podél Bečvy do města. Na parkovišti jsme si zamávali a slavnostně slíbili: "Příště zas!"
Děkujeme Barči za skvělý výlet, hned bychom šli zase!

Foto zde: http://molaen.rajce.idnes.cz/Vylet_na_Helfstyn_3.2.08/#album